کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب انسان در جستجوی خویشتن

۲۳ تیر ۱۳۹۶
بدون نظر

یکی از معدود مواهب زندگی در دوران‌های دلهره‌انگیز این است که انسان مجبور به آگاه شدن از خویشتن خود می‌شود. زمانی که معیارها و ارزش‌های جامعه به هم می‌ریزد و مخدوش می‌شود و ما به روشنی نمی‌دانیم که چه هستیم و چگونه باید باشیم، چنانکه ماتیو آرنولد گفته است، به فکر جستجو برای یافتن خود می‌افتیم. در چنان شرایطی احساس عدم امنیت از هر طرف ما را فرا می‌گیرد و به این فکر وامی‌دارد که آیا ممکن است منبعی برای راهنمایی و توانمندسازی ما وجود داشته باشد که به آن توجه نکرده و از آن بهره نبرده باشیم؟
در چنین وضع و حالی که البته چندان خوش آیند نیست مردم از خود می‌پرسند که با در هم ریختگی و بی‌انسجامی اوضاع و شرایط چگونه خواهند توانست انسجام درونی خود را حفظ کنند و در زمانی که هیچ چیز بطور قطعی روشن و معلوم نیست آیا خواهند توانست، چه در زمان حال و چه در آینده، راه طولانی رشد را که به تحقق وجود شخصیشان می‌انجامد بپیمایند و به مقصد برسند؟ (بیشتر…)

دانلود کتاب انسان در جستجوی خویشتن

دانلود کتاب انسان در جستجوی معنا

۲۴ آذر ۱۳۹۵
بدون نظر

انسان در جستجوی معنا اثر معروف «ویکتور فرانکل»، روانپزشک، عصب شناس و پدیدآورنده لوگوتراپی است. این کتاب دربردارنده خاطرات فرانکل از وضعیت خود و سایر قربانیان اردوگاه‌های کار اجباری آلمان در خلال جنگ دوم جهانی است. فرانکل در این کتاب به عنوان یک روانشناس اگزیستانسیالیت (هستی‌گرا) به اهمیت جستجوی معنا برای زندگی، در سخت‌ترین شرایط زندگی می‌پردازد و ضمن روایت خاطراتش از اردوگاه‌های کار اجباری، تلاش می‌کند که نگرش جدیدش را در روان‌شناسی لوگوتراپی تبیین کند. (بیشتر…)

دانلود کتاب انسان در جستجوی معنا

دانلود کتاب بینش انسان

۱۲ آبان ۱۳۹۲
بدون نظر

انسان که پیچیده‌ترین مخلوق الهی است. او وجودی به عظمت و گستردگی جهان هستی دارد، اما در صورتی که از کسب آگاهی و معرفت نسبت به خود و جهان هستی غفلت ورزد و به درک این عظمت دست نیابد نه تنها رشد و ارتقایی نخواهد داشت، بلکه اشرف مخلوقات هم نخواهد بود و به قرب الهی نخواهد رسید و همواره در گرفتاری و سردرگمی به سر خواهد برد.
بسیاری از مشکلات انسان، نسبت مستقیمی با طرز نگرش او به هستی دارد، زیرا در صورتی که نگاه وی منطبق بر حقیقت نباشد و او در ناآگاهی از قوانین هستی به قضاوت درباره خوادث و وقایع بپردازد، به تضادهای درونی و بیرونی می‌رسد و نه تنها به لحاظ اعتقادی سست می‌شود و خود را در جهان هستی سرگردان و بی‌پناه می‌بیند، بلکه در اثر فشارهای روانی حاصل از آن، به بیماری‌های متعددی نیز دچار خواهد شد. در این صورت، او زندگی خود را در حال کشمکش با این عوارض سپری می‌کند و از این فرصت گران‌بهای عمر بهره کمتری خواهد برد و رسالت خویش را به انجام نخواهد رساند.
براساس این حقیقت، یکی از ضروری‌ترین وظایف انسان، کشف حقایق جهان هستی و بازیابی قوانین آن است. بنابراین امر مهم، در کتاب حاضر برخی از مهمترین اصول و قوانین موردنظر که حاصل شناسایی نگارنده است، ارائه می‌شود تا بستری برای توجه و تفکر بهتر و مطالعه و بررسی بیشتر فراهم آید. (بیشتر…)

دانلود کتاب بینش انسان