کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود رمان تفنگ بادی

14 فروردین 1401
بدون نظر

بهار با همه زیبایی‌هایش در پارک شهر خودنمایی می‌کرد. زندگی رنگ دیگری به خودش گرفته بود، قطرات ریز و پراکنده باران و هوای مرطوب باغ، خاطرات بهارهای گذشته و دور را در مردمی که بی‌هدف در خیابان‌های پارک شهر قدم می‌زدند، به خصوص پا به سن گذاشته‌ها زنده می‌کرد.
کنار پایه یک ستون سنگی که مجسمه‌ای بر بالای آن نصب شده بود پسرکی ژولیده، مضطرب و نگران نشسته بود و اشک می‌ریخت. تخته چهارگوش مخصوص نشانه‌گیری و تیراندازی با عکس‌های کوچک و بزرگ که به سینه تخته بادقت و ظرافت خاصی چسبانده شده بود و خال‌های سبز و قرمز و سیاه که هدف تیراندازان را مشخص می‌کرد، غریب‌وار در کنارش افتاده بود.
پسرک مثل مارگزیده‌ها به خودش می‌پیچید و قطرات اشک روی گونه‌هایش می‌غلتید و در میان هق هق گریه، کلمات درهم جویده و نامفهومی از میان لب‌های کبود و لرزانش خارج می‌شد:
چکار کنم؟ خدا … خداجون … تفنگم … چی بگم؟ به کی بگم؟ خدا … خدا … (بیشتر…)

دانلود رمان تفنگ بادی

دانلود کتاب داروی شگفت انگیز جورج

17 آذر 1394
بدون نظر

طفلکی‌ جورج‌! مادربزرگی‌ دارد که‌ بدجنس‌ترین‌ و ترسناک‌ترین‌ مادربزرگ‌ دنیاست‌. او هر روز، کنار پنجره‌ روی‌ صندلی‌ می‌نشیند و مدام‌ غر می‌زند و دنبال‌ بهانه‌ای‌ می‌گردد تا جورج‌ را اذیت‌ کند. آیا جورج‌ با این‌ وضع‌ می‌تواند راحت‌ زندگی‌ کند؟ البته‌ که‌ نه‌! پس‌ باید راهی‌ پیدا کند تا به‌ این‌ وضع‌ خاتمه‌ دهد. او دارویی‌ شگفت‌انگیز و جادویی‌ می‌سازد تا شاید اخلاق‌ مادربزرگ‌ پیرش‌ را بهتر کند. اما دارو چیز دیگری‌ از آب‌ در می‌آید که‌ حتی‌ برای‌ جورج‌ هم‌ باورکردنی‌ نیست‌!
رولد دال‌ در سال‌ ۱۹۹۰ در سن‌ ۷۴ سالگی‌ درگذشت‌. او بهترین‌ نویسنده‌ی‌ مرد انگلستان‌ لقب‌ گرفته‌ است‌. تصویرگر کتاب‌ برنده‌ جایزه‌ی‌ «هانس‌ کریستین‌ آندرسن» شده‌ است‌. (بیشتر…)

دانلود کتاب داروی شگفت انگیز جورج

دانلود کتاب همسایه‌ها

2 آذر 1394
بدون نظر

رمان «همسایه‌ها» به نوعی یک اتوبیوگرافی از زندگی احمد محمود است. وی بخاطر این کتاب شهرت فراوانی کسب کرد از دیگر داستان‌های او می‌توان به «مدار صفر درجه»، «داستان یک شهر» که ادامه داستان همسایه است و «درخت انجیر معابد» اشاره کرد.
سیر داستان، روایت پسری است در زمان مبارزات برای ملی شدن صنعت نفت که در آخر داستان به زندان می‌افتد و اتفاقات آن در جنوب رخ می‌دهد. او خاطراتش را می‌گوید. فقیر است و کم‌کم به سمت فعالین کارگری آن زمان که همگی عضو حزب توده بودند گرایش پیدا می‌کند و دستگیر می‌شود.
این رمان و همچنین دیگر رمان‌های احمد محمود خواندنی هستند، از ایشان درباره شروع جنگ و تأثیرات آن بر مردم عادی نیز کتاب بسیار خوبی به نام «زمین سوخته» سال‌ها پیش منتشر شده است. (بیشتر…)

دانلود کتاب همسایه‌ها

دانلود کتاب جزیره‌ای در توفان

1 آذر 1394
بدون نظر

جزیره‌ای در طوفان که در سال ۱۹۲۰ در پاریس انتشار یافت، یکی از دو داستانی است که رومن رولان در دوران جنگ جهانی اول به رشته تحریر درآورده است و یک حادثه واقعی یعنی انهدام کلیسای سن ژروه پاریس توسط بمب افکن‌های آلمان در غروب روز ۲۹ مارس ۱۹۱۸ که ۷۵ کشته و تعداد زیادی زخمی بجا گذاشت، الهام بخش این داستان غم انگیز بوده است. در پرتو این داستان کوتاه می‌توان وضع فرانسه را در چهارمین سال جنگ اجمالا مشاهده نمود. سالی آکنده از یأس و نفرت و سرخوردگی و فقر و ترس و تهدید.
شخصیت‌های اصلی داستان نمایندگان نسلی هستند که قربانی اصلی جنگ هستند. (بیشتر…)

دانلود کتاب جزیره‌ای در توفان

دانلود کتاب عطر سنبل عطر کاج

20 آبان 1392
بدون نظر

کتاب «عطر سنبل، عطر کاج» نوشته فیروزه جزایری دوما است. این کتاب، نخست به زبان انگلیسی در آمریکا منتشر شد و توسط محمد سلیمانی‌نیا به فارسی ترجمه شد و با نام «عطر سنبل، عطر کاج» در ایران منتشر شد.
این کتاب، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های آمریکا در چند سال اخیر بوده است. همچنین این کتاب، یکی از ۳ نامزد نهایی جایزه تربر در سال ۲۰۰۵ و همچنین نامزد جایزه پن در بخش آثار خلاقه غیرتخیلی نیز شد. (بیشتر…)

دانلود کتاب عطر سنبل عطر کاج

دانلود کتاب چشم دوم

19 شهریور 1392
بدون نظر

کتاب «چشم دوم»، وصف حال آدم‌هایی است که در اثر حوادث ناشی از انقلاب و جنگ، موقعیت‌های شغلی و نقش اجتماعی خود را از دست داده‌اند. داستان‌های این کتاب به جنگ نگاهی انتقادی دارند و یکی از آنها درباره آدم‌های ساده‌ای است که در شرایط بحرانی، هستی و تعادل خود را می‌بازند.
ماجرای این داستان در ذهن کارمندی می‌گذرد که با پول بازخرید خدمت خود در دستگاه دولتی، با دوستش هدایت، یک تاکسی می‌خرد، اما پیش از آن که تاکسی به نام او شود، اتفاقاتی رخ می‌دهد. «چشم دوم» نخستین بار در سال ۱۳۷۳ از سوی نشر مرکز به چاپ رسید. (بیشتر…)

دانلود کتاب چشم دوم

دانلود کتاب به کودکی که هرگز زاده نشد

13 شهریور 1392
بدون نظر

کتاب «به کودکی که هرگز زاده نشد»، نام رمانی به زبان ایتالیایی از اوریانا فالاچی‏، نویسنده و خبرنگار ایتالیایی است که در سال ۱۹۷۵ منتشر شد. این کتاب با زاویه دید اول شخص و در قالب نامه‌‌ای از راوی داستان، یک زن جوان که گویا خود فالاچی است، با جنینی که در رحم خود دارد، نوشته شده که فرزند نازاده‌اش را از مصیبت‌های دنیا و بی‌رحمی آن آگاه می‌کند.
این کتاب تا ژانویه ۲۰۰۷ بیش از ۴ میلیون نسخه (بدون احتساب کپی‌ها) فروش داشته است. این کتاب نخستین بار در سال ۲۵۳۶ شاهنشاهی با عنوان «به کودکی که هرگز زاده نشد» توسط مانی ارژنگی به فارسی ترجمه و توسط مؤسسه انتشارات امیرکبیر در ایران منتشر شد.
دومین ترجمه کتاب با عنوان «نامه به کودکی که هرگز متولد نشد»، توسط ویدا مشفق به فارسی ترجمه شد و انتشارات جاویدان آن را در سال ۱۳۵۵ منتشر کرد. در سال ۱۳۸۲ یغما گلرویی ترجمه چهارم این کتاب را انجام داد و انتشارات دارینوش آن را به چاپ رساند. (بیشتر…)

دانلود کتاب به کودکی که هرگز زاده نشد

دانلود کتاب شازده کوچولو

9 شهریور 1392
یک نظر

داستان «شازده کوچولو» از معروف‌ترین داستان‌های کودکان و سومین داستان پرفروش قرن بیستم در جهان است.
در این داستان اگزوپری به بیان فلسفه خود از دوست داشتن و عشق و هستی می‌پردازد، طی این داستان اگزوپری از دیدگاه یک کودک، که از سیارکی به نام B612 آمده، پرسش‌گر سؤالات بسیاری را از آدم‌ها و کارهای آنها مطرح می‌کند، این اثر به ۱۵۰ زبان مختلف ترجمه شده است، مجموع فروش این کتاب به زبان های مختلف از هشتاد میلیون نسخه گذشته است!
این کتاب در سال ۲۰۰۷ به عنوان کتاب سال فرانسه برگزیده شد. (بیشتر…)

دانلود کتاب شازده کوچولو

دانلود رمان کلید و خنجر

2 شهریور 1392
بدون نظر

رمان «کلید و خنجر» نوشته سیمین خلیلی معروف به سیمین بهبهانی، نویسنده و غزل سرای معاصر ایرانی است. او بخاطر سرودن غزل فارسی در وزن های بی‌سابقه به نیمای غزل معروف است، کتاب حاضر یکی از مجموعه داستان‌های وی می‌باشد. (بیشتر…)

دانلود رمان کلید و خنجر