کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

رشته دانشگاهی مهندسی هوا فضا

11 تیر 1392
بدون نظر

هوا فضا چیست؟ کار یک مهندس هوافضا چیست؟ یک مهندس هوا فضا در پایان دوره کارشناسی چه توانایی‌هایی دارد؟ هدف از تربیت یک کارشناس هوا فضا چیست؟ گرایش‌ها و شاخه‌های رشته دانشگاهی مهندسی هوافضا در دوره کارشناسی ارشد چیست؟
قصد داریم تا در این مقاله به بخشی از این سؤالات پاسخ دهیم.
رشته هوا فضا، یکی از رشته‌های گروه فنی مهندسی است. با توجه به رشد سریع و ناگهانی این علم در دهه‌های اخیر هم‌اکنون این رشته جزو رشته‌های استراتژیک علوم به حساب می‌آید. ولی با این وجود این رشته در ایران از قدمت زیادی بر خوردار نیست.
رشته مهندسی هوا فضا، برای اولین بار در سال ۱۳۶۶ وارد ایران شد و اولین دوره کارشناسی این رشته را دانشگاه پلی‌تکنیک (امیرکبیر) راه‌اندازی کرد. هم‌اکنون این رشته در ۶ دانشگاه صنعتی شریف، امیرکبیر، امام حسین (ع)، شهید ستاری، مالک اشتر و آزاد شعبه علوم و تحقیقات تدریس می‌شود. (بیشتر…)

رشته دانشگاهی مهندسی هوا فضا

دانلود کتاب ۱۰۸ پرسش نجومی

10 بهمن 1391
بدون نظر

این کتاب، به بررسی مهمترین پرسش های نجوم آماتوری پرداخته و سئوالات مهم را به صورت طبقه بندی شده پاسخ می دهد. برخی از پرسش ها عبارتند از: در آسمان چه می توانیم ببینیم؟ ماه چگونه می درخشد؟ فرق ستاره و سیاره چیست؟ چرا خورشید طلوع و غروب می کند؟ از کجا می دانیم که زمین یک کره است؟ کره سماوی چیست؟ صورت فلکی چیست؟ ساده ترین صور فلکی قابل تشخیص کدامند؟ صور فلکی حول قطبی کدام ها هستند؟ چه کسی صور فلکی را نام گذاری کرد؟ دایره البروج چیست؟ منطقه البروج چیست؟ ستاره شناسان چگونه زمان را اندازه گیری می کنند؟ ستاره شناسی چگونه به دریا نوردی کمک می کند؟ چه چیز باعث تغییر فصل می گردد؟ خورشید چقدر از ما فاصله دارد؟ تندی حرکت زمین چقدر است؟ فاصله ماه تا زمین چقدر است؟ برای نخستین بار در چه زمانی از تلسکوپ در ستاره شناسی استفاده شد؟ تلسکوپ انکساری چگونه کار می کند؟ چه کسی تلسکوپ انعکاسی را اختراع کرد و این تلسکوپ چگونه کار می کند؟ چه فاصله ای را به کمک تلسکوپ می توان دید؟ بزرگ ترین تلسکوپ جهان کدام است؟ (بیشتر…)

دانلود کتاب ۱۰۸ پرسش نجومی