کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب راهنمای جامع ادبیات

3 بهمن 1393
بدون نظر

ادبیات در ایران پیش از اسلام به سروده‌های اوستا در حدود ۱۰۰۰ سال پیش از میلاد باز می‌گردد. این سروده‌ها که بخشی از سنت شفاهی ایرانیان باستان بوده‌اند، سینه به سینه منتقل شده و بعدها بخش‌های کتاب اوستا را در دوران ساسانی پدید آوردند. اوزان باستانی چامه در ایران ضربی و هجایی بودند و بنظر می‌رسد این شیوه در زبان پارسی باستان نیز مورد استفاده بوده‌است. در دوره اشکانیان ادبیات ایران تحت تاثیر نفوذ هلنیسم دچار دگرگونی شد … .
کتاب «راهنمای جامع ادبیات» شامل توضیحاتی مختصر و مفید راجع به تاریخ ادبیات، مکاتب ادبی، آرایه‌های ادبی، شعر، داستان و سایر گونه‌های ادبی همچون فیلمنامه و نمایشنامه می‌باشد. (بیشتر…)

دانلود کتاب راهنمای جامع ادبیات

دانلود کتاب آشنایی با ادبیات کهن ایران و جهان

14 فروردین 1393
بدون نظر

ادبیات عرصه‌ای است به پهنای سطح سیارۀ زمین که از آغاز حیات اجتماعی اقوام و ملل مختلف شروع شده و تا انقراض عالم ادامه خواهد یافت. در عین حال آیینۀ تمام‌نمایی است که اوضاع فکری، اقتصادی؛ اجتماعی، سیاسی و آداب و رسوم هر دوره و عصری را باز می‌تاباند.
نگاهی به متون مختلف ادبیات فارسی، نشانگر این واقعیت است که نیاکان ما به حفظ هویت ایرانی و پاسداری از آیین اهورایی، پای‌بند بوده و بعد از تشرف به آیین انوار احمدی مبانی اسلامی را زیربنای فکری و فرهنگی خود قرار داده و مسائل فرهنگی را بر این پایه پی‌ریزی کرده‌اند. (بیشتر…)

دانلود کتاب آشنایی با ادبیات کهن ایران و جهان

دانلود کتاب تاریخ ادبیات ایران

11 اسفند 1391
بدون نظر

تاریخ ادبیات موضوعی میان رشته ای است که به تاریخ و سرگذشت ادبیات بویژه ادبیات مکتوب در طول دوره های تاریخی و تغییرات و دگرگونی های سبک ها و فنون ادبی در نقاط مختلف جهان به زبان های مختلف در طول تاریخ می پردازد.
در کتاب تاریخ ادبیات ایران شما بیشتر با سرگذشت ادبیات ایران آشنا خواهید شد. (بیشتر…)

دانلود کتاب تاریخ ادبیات ایران