کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب هنر گرافیک محیطی

5 بهمن 1392
بدون نظر

پیوندی که بین زندگی و محیط ما وجود دارد، باعث شده که کلیتی به نام گرافیک محیطی بوضوح قابل فهم و درک باشد. اشکال، چینش، ابعاد و فضاهای موجود میان ما و محیط پیرامون ما به خودی خود حال خواسته یا ناخواسته گاهی سبب جذب این محیط می‌گردد. نوعی طراحی که رابط هنرهای تجمسی با محیط بیرونی پیرامون ما می‌باشد. این طراحی سبب انگیزش و جذب و لذت بردن از امکانات می‌باشد که تماما به سبب ابزارهایی هستند که باعث خلق این هنر می‌گردند.
گرافیک محیطی باعث افزایش ادراک و ساخت و شناخت هویت بصری و ملی یک سرزمین می‌گردد که بنا به تقسیمات و تفاوت نژادی و قومی ممکن است دارای تنوع و تفاوت‌هایی نیز باشد.
در این کتاب بیشتر سعی شده است بر ابعادی استناد شود که قابلیت اتکای بیشتر داشته و یا ترجیحاً در حال حاضر موجودیت داشته باشند. گرافیک محیطی و طراحی داخلی، زبان سخن با محیط اطراف است.
این هنر به دلیل گستردگی بسیار، دارای مرز و محدوده مشخصی نمی‌باشد و دائماً در حال رشد و تکامل است ولی آنچه مهم است این است که گرافیک محیطی در عصر حاضر، تکه‌ای جدا نشدنی و لازم در جهت هویت بخشیدن و پیشبرد اهداف می‌باشد. (بیشتر…)

دانلود کتاب هنر گرافیک محیطی

دانلود کتاب رنگ

4 بهمن 1391
بدون نظر

چند کلمه از نویسنده: گستره مفهوم و سرآغاز موجودیت رنگ، ژرفایی عمیق دارد آنچنان که متن علمی واحدی نمی توان در خصوص آن ایراد نمود. در مفهوم و بیان کلی رنگ در ایران کتاب خاصی به تألیف نرسیده و تنها می توان به تعدادی مقاله فارسی بسنده کرد. از اینرو، بر آن شدم تا بتوانم مفهومی ظریف از بنیان رنگ و درک شناختی آن را جمع آوری و تدوین کنم. از سال ۱۳۷۹ فعالیت خود را در زمینه طراحی و گرافیک در شیراز آغاز کردم و پس از فعالیت در شرکت های مختلف و کسب اندک تجربه ای، در سال ۱۳۸۴ به عضویت انجمن گرافیک ایران و شبکه طراحان گرافیک ایران در آمدم. پس از آن در سال ۱۳۸۹ منتخب در زمینه طراحی پوستر هفتمین فستیوال منطقه ای مالزی و در سال ۱۳۹۰ منتخب در زمینه طراحی پوستر جشنواره دوسالانه گرافیک نخجوان گردیدم. در سال ۱۳۹۱ بعنوان عضو مستقل درامدم و سپس در همان سال (IAA) برترین انجمن بین المللی گرافیک و تبلیغات نیویورک در بخش طراحی بسته بندی جشنواره بین المللی (های برند) کشور چین موفق به کسب مقام سوم گردیدم. این مسیر جز با بهره گیری و حمایت دوستان، اساتید و تمامی اعضای خانواده ام بخصوص همسرم و برادرم میسر نبود. امیدوارم این کتاب بتواند ظرایفی تازه از بنیان و مفهوم رنگ را برای شما آشکار سازد. (بیشتر…)

دانلود کتاب رنگ