کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب آموزش اصول امداد و نجات

9 بهمن 1394
یک نظر

ایرانیان از دیرباز به مهربانی، نوع دوستی و جوانمردی مشهور بوده‌اند. داستان پوریای ولی، پهلوان جوانمرد ایرانی که تن به شکست می‌دهد تا دل مادر حریف نشکند، نمونه‌ای روشن از انسانیت جوان ایرانی است. بزرگان دینی و اخلاقی نیز مدارا و مروت را حتی با دشمنان سفارش کرده‌اند. شعر سعدی، نشانه بارزی از انسان دوستی مردم مهربان ایران است که بر سر در سازمان ملل متحد می‌درخشد.
ایران سرافراز با وجود زیبایی‌های بی‌نظیرش از جمله نقاط حادثه خیز جهان به شمار می‌آید و لازم است تا تمامی مردم به خصوص جوانان و نوجوانان رشید ایرانی ضمن آموزش اصول امداد و نجات و آشنایی با کمک‌های اولیه، آمادگی‌های لازم را برای مقابله با صدمات ناشی از حوادث و سوانح کسب نموده و در مواقع ضروری به یاری حادثه دیدگان بشتابند.
انسان فهیم و آینده‌نگر و عاقبت‌اندیش، پیش از مواجهه با حوادث، روش‌های مقابله با آن را می‌آموزد و گرنه در هنگام حادثه که فرصتی برای آموزش باقی نمی‌ماند و جز حسرت و اندوه برجای نمی‌گذارد.
اگر چه پیشگیری قبل از وقوع حادثه بر امداد و نجات مقدم است و می توان با:
– تدبیر و برنامه ریزی
– دقت در انجام امور
– همکاری با مسئولین
– رعایت قوانین و مقررات
– عمل به توصیه‌های ایمنی
تعداد حوادث و آسیب‌های ناشی از آن را کاهش داد اما حادثه بخشی از زندگی است و گاه بی‌خبر به سراغ افراد می‌آید بنابراین آموزش اصول امداد و نجات امری مهم و ضروری است که هدف آن کمک به انسان‌ها و کم کردن درد و رنج آنهاست.
برای یک امدادگر، ملیت، نژاد، مذهب، عقیده سیاسی و … مطرح نیست، برای او سلامت و سعادت انسان اهمیت دارد و یاری رساندن به هم نوع خود را در سرتاسر جهان افتخار می‌داند. بی آن که انتظار پاداش از شخص و یا سازمان خاصی داشته باشد.

فهرست مطالب؛
– کمک‌های اولیه
– امدادگر کیست؟
– نیازمندی‌های اصلی یک امدادگر
– وظایف مهم یک امدادگر
– جستجو و نجات
– پیچ خوردگی داخل پا
– فوریت خونریزی
– گرمازدگی
– سرمازدگی
– شکستگی
– نجات غریق
– در هنگام آتش سوزی چه باید کرد؟
و … .

آموزش اصول امداد و نجات

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: سازمان دانش آموزش جمهوری اسلامی ایران
تعداد صفحات: ۳۹ صفحه
دانلود کتاب آموزش اصول امداد و نجات

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=7649
  • خیلی ممنون از کتاب خوبتون