کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب آموزش و زندگی بهتر

۳ مهر ۱۳۹۲
بدون نظر

در دنیای امروز، بیش از همیشه متوجه تربیت کودکان شده‌اند و مسئله تعلیم و تربیت صحیح موضوع روز است. این کتاب یقین دارم یکی از کتبی است که می‌تواند برای معلمین و والدین راهنمای بسیار صحیحی در ساختن روح و جسم و عقل و دانش کودکان باشد.
برتراند راسل نزد همه افرادی که با فلسفه تربیت و تعلیم سر و کار دارند مشهور می‌باشد. او همه چیز را در این کتاب به وضوح و روشنی دیده و مورد بحث قرار داده است. صفات لازمه انسان کامل را تشریح کرده و می‌تواند مانند چراغی راهنمای والدین قرار گیرد.
دیگر امروز با پیشرفت علم روانشناسی و مردم‌شناسی جای بحث نیست که باید به این نوع کتاب‌ها توجه داشت چون هر پدر و مادر سالم و عاقل، علاقه‌مند به‌بچه‌های خود هستند و آرزوی آنها اینست که بچه سالم و عاقل و با تقوا تحویل جامعه دهند تا بتواند در آتیه زندگی بهتر و سعادتمندتری داشته باشند، ولی خیلی کم هستند پدران و مادرانی که واقعاً بدانند با بچه از روز تولد باید چگونه رفتار کرد و چه نوع تعلیمات و راهنمایی‌ها در سال‌های بعد لازم است تا به آرزوی خودشان که سعادت کودک است برسند. همه ما کم و بیش می‌دانیم که بچه‌ها در ابتدای تولد مانند ماده خامی هستند و این ما هستیم که باید به آنها شکل و ترکیب صحیح و مفید بدهیم تا بتوانیم آنها را خوشبخت کنیم.
همانطور که از نام این کتاب، «آموزش و زندگی بهتر» و مفهوم آن برمی‌آید آموزش و پرورش کلید زندگی بهتر است. گاهی این مسئله به فکر اشخاص می‌رسد که چرا فلان پزشک یا دانشمند موفق نیست؟ جواب این سؤال بسیار روشن است و آن اینست که معلومات بدون شخصیت سالم نتیجه ندارد و یک انسان کامل باید علاوه بر معلومات کافی شخصیت و سجایای انسانی نیز داشته باشد تا در زندگی موفق شود.

کتاب حاضر در ۳ بخش و ۱۹ فصل، ارائه می‌شود؛
– بخش اول: آموزش و زندگی بهتر
اصول تعلیم و آموزش جدید
سرلوحه تعلیم و تربیت

– بخش دوم: تربیت اخلاق
اولین سال زندگی
ترس
بازی و تفریح
سازندگی
خودخواهی و مالکیت
صداقت
تنبیه
اهمیت بچه‌های دیگر
محبت و همدردی
آموزش در مسائل جنسی
شیرخوارگاه‌ها (کودکستان‌ها)

بخش سوم: آموزش فکری و عقلانی
اصول کلی
برنامه مدرسه قبل از ۱۴ سالگی
آخرین سال مدرسه
مدارس روزانه و خوابگاه‌ها (شبانه روزی)
دانشگاه‌ها
نتیجه

آموزش و زندگی بهتر

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: برتراند راسل
تعداد صفحات: ۱۵۴ صفحه
لینک دانلود مستقیم
لینک دانلود کمکی

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=4044