کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب راهبرد متدولوژی اسکرام

۱۱ خرداد ۱۳۹۲
۲ نظر

اسکرام، متدولوژی است که با بسیاری از انواع پروژه‌های نرم‌افزاری چون برنامه‌های تجاری، برنامه‌های حیاتی – امنیتی، برنامه‌های داده محور و بازی‌های رایانه‌ای سازگار است. همچنین از بازه وسیعی از پروژه‌ها با مدّت زمان مختلف پشتیبانی می‌کند. در عصر امروز توسعه سریع بیش از پیش اهمیت یافته از این رو بسیاری از متدولوژی‌های نوین (مانند اسکرام) بر این اساس (سرعت در توسعه) ساخته شده‌اند. یکی از بزرگ‌ترین مزایای اسکرام این است که از همه پلتفرم‌های موجود پشتیبانی می‌کند و محدود به سیستم‌های خاصی نمی‌باشد.
برخی متدولوژی‌های مدیریت پروژه توسط شرکت‌های تجاری ساخته می‌شوند. هر شرکتی معمولا این متدولوژی‌ها را بر اساس سیستم‌های خود طراحی می‌کند. اگر چه ممکن است این متدها قدرت زیادی داشته باشند اما از آن جایی که برای پلت فرم خاصی طراحی شدند ممکن است برای دیگر پلت فرم‌ها چندان قابل استفاده نباشند. اسکرام در اصل پیاده سازی ارزش‌ها و اصول بیانیه آجیل می‌باشد و رفتاری را تعریف می‌کند که این ارزش‌ها و اصول را ارضا کند. پیاده سازی اسکرام در حقیقت روشی است برای این که ارزش‌ها و اصول آجیل در قالب عمل در آیند.
اسکرام یک روش کلی را تعریف می‌کند تا این ارزش‌های و اصول به شیوه درستی پیاده سازی شوند. فرآیند توسعه نرم‌افزار مانند هر فرآیند دیگری دارای مراحل ترتیبی است. این متدولوژی اجرای مرحله به مرحله را تا تکمیل فرآیند توسعه تعریف می‌کند. به زبانی دیگر اسکرام روشی را معرفی می‌کند تا بتوان توسعه را بر اساس اصول و قوانینی از پیش تعریف شده به سطحی از چالاکی رسانید. علاوه بر این اسکرام دارای تکنیک‌های بی‌نظیری در دل خود می‌باشد که از جمله آنها می‌توان به تعیین اولویت کارها، توزیع نیروی انسانی، تخمین زمان و هزینه و … اشاره کرد.
یکی از مهم‌ترین آیتم‌های هر متدولوژی ابزارها می‌باشند. اجرای یک متدولوژی بدون استفاده از ابزار می‌تواند مشکل و در مواردی غیر ممکن باشد. برای اسکرام نیز مانند بسیاری از متدولوژی مدیریت پروژه ابزارهایی وجود دارد. هرکدام از این ابزارها مزایا و معایب خاص خود را دارند. یکی از کامل‌ترین ابزارهایی که تا به امروز برای اسکرام معرفی شده Team Foundation Server می‌باشد. TFS یک هسته عملیاتی مدیریت توسعه نرم‌افزار است که وظیفه آن یکپارچه سازی سایر نرم‌افزارهای مدیریت پروژه می‌باشد. عملیاتی که توسط TFS پشتیبانی می‌شوند عبارتند از: مدیریت پروژه، درگیری آیتم‌های کاری، کنترل نسخه، مدیریت تست کیس، خودکار سازی Build ها، گزارش گیری، مدیریت آزمایشگاه مجازی (Virtual Lab).
متدولوژی اسکرام با پکیجی کامل شامل چارچوب، متد، تکنیک و ابزار قادر به رفع نیاز راهبردی و مدیرتی بسیاری از پروژه‌های نرم‌افزاری با ابعاد و حوزه‌های مختلف می‌باشد.

راهبرد متدولوژی اسکرام

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: احمد عادلی
تعداد صفحات: ۲۰۴ صفحه
لینک دانلود مستقیم
لینک دانلود کمکی: دریافت فایل

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=2192
  • ممنون بابت اطلاعات علمی مفید.

  • عاللللللللللللللیی