کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب رنگ شناسی تخصصی لباس

26 دی 1394
بدون نظر

امروزه، انسان در زندگی روزمره صنعتی و مدرن خود، نیاز بسیاری به عامل زیبایی دارد. بی‌شک یکی از مهم‌ترین عوامل ایجاد زیبایی، عنصر رنگ است که تنوع، لطافت و زیبایی کافی را به زندگی می‌بخشد. شاید لباس، یکی از پرمصرف‌ترین کالاها در جوامع امروزی باشد که به جز پوشش بدن انسان، در جهت زیبایی نیز به کار برده می‌شود در این حال، رنگ یکی از مهمترین عوامل در طراحی لباس به شمار می‌رود.
پژوهشگران، روانشناسان و هنرمندان بسیاری به مطالعه رنگ پرداخته‌اند تا کاربردهای مختلف آن را بررسی نمایند و از این پدیده عجیب و زیبا، در زمینه‌های مختلف هنر و علم به نحو احسن استفاده کنند.
رنگ دارای دو بخش تأثیرگذار است: نخست بخش فیزیکی و مادی رنگ و دیگر ابعاد سمبلیک و روان شناختی آن، که هر دوی این ابعد لازم و ملزوم یکدیگرند و طراح لباس برای رنگ بندی یک لباس از این خصوصیات بهره می‌جوید.
رنگ قابلیت‌های بسیاری دارد که این قابلیت‌ها به تناسب فرم و قالب و مجاورت رنگی پدیدار می‌شوند در بخش رنگ این کتاب، ابعاد مختلف کاربرد رنگ در لباس مطرح می‌گردد تا شما با نمونه‌های مخلتف آن در لباس آشنا شوید و برای دست یافتن به این آشنایی تمرینات لازم را تجربه نمایید.
گفتنی است که رنگ دارای کیفیت‌ها و کمیت‌های نسبی است، در نتیجه هیچ قانون رنگی مطلقی را نمی‌توان تعمیم داد چرا که رنگ در همجواری و فضاهای مختلف تغییرات عمده‌ای می‌یابد که البته این تنوع در خصوصیات رنگی را می‌توان یک نکته مثبت تلقی کرد و از این قابلیت‌ها در جهت طراحی بهتر و ایجاد یک اثر هنری ویژه سود جست.

رنگ شناسی تخصصی لباس

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: نادر موسوی فاطمی
تعداد صفحات: ۲۴۸ صفحه
دانلود کتاب رنگ شناسی تخصصی لباس

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=7642