کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب روانشناسی دنیای پر رمز و راز نوجوانی

14 آذر 1395
بدون نظر

نوجوانی به چه معنی است؟ واژه لاتین آن از کلمه یونانی «esso» گرفته شده که به معنی «شدن» است و به دوره‌ای گفته می‌شود که کودک با آغاز بلوغ، پا به دنیای جوانی می‌گذارد. نوجوانی با ظاهر شدن اندام‌های جنسی ثانویه و نشانه‌های بلوغ آغاز می‌شود و زمان آن از یک فرد به فرد دیگر و از یک جنس به جنس دیگر متفاوت است.
در میان دختران، آغاز بلوغ بین ۹ تا ۱۴ سالگی به به طور میانگین در ۱۲ سالگی رخ می‌دهد، در حالیکه در پسران این تغییرات در سن ۱۱ سالگی آغاز می‌شود.
اغلب والدین از آگاهی و شناحت کافی درباره نحوه رفتار صحیح با فرزندانشان برخوردار نیستند که خود باعث بروز مشکلاتی در خانواده می‌شود. فرزندان ما در دوران زندگی خود مراحل مختلف را طی می‌کنند و در هر مرحله نیازهای تربیتی ویژه‌ای دارند. از اینرو بایستی با مراحل دوران زندگی آشنا شده و از نکات تربیتی ویژه آن دوران استفاده کنیم.

دوره بلوغ، مهمترین فصل زندگی هر انسان
دوره نوجوانی دوره‌ای است که در آن دختران و پسران از لحاظ شناخت عاطفی، هیجانی، اجتماعی و جهانی از کودکی به سوی بزرگسالی حرکت می‌کنند به عبارتی این دوره شکوفا شدن توانمندی‌هاست و دوره سازندگی فرد است. دوره بلوع با تغییرات هرمونی بدن همراه است که گاه موجب بروز اشتباهات و پرخاشگری، رشد سریع بدن و پیچیدگی‌ها می شود.
کتاب حاضر شما را بیشتر با دنیای پر رمز و راز نوجوانی و رفتارهای روانشناختی نوجوان آگاه می‌سازد.

روانشناسی دنیای پر رمز و راز نوجوانی

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: جین نلسون، ترجمه: فرح شیلاندری
تعداد صفحات: ۴۵ صفحه
دانلود کتاب روانشناسی دنیای پر رمز و راز نوجوانی

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=7806