کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب زندگانی امام حسن عسکری (ع) نسخه اندروید

1 فروردین 1394
بدون نظر

امام حسن عسکری (علیه السلام)، یازدهمین پیشوا از خاندان نبوت و امامت است؛ خاندانی که بار سنگین رسالت اسلام را بر دوش گرفتند، پایه‌های دین حنیف را استوار کردند و در برابر هر پیشامد ناخوشایندی سینه سپر ساختند و در راه گسترش آیین حق و ارزش‌های والای آن جان باختند. چه بسیار مسلمانان که از این خاندان بهره بردند و برکت یافتند.
این امام بزرگوار از نمونه‌های بی‌مانند خرد انسانی و از دانشمندان و عالمان بی‌نظیر به شمار می‌ورد، ایشان نه تنها در زمینه‌های علمی و فرهنگی بلکه حضرت رو در روی حکومت فاسد عباسی ایستاد و علیه نظام پوسیده و منحرف آن شورید و در جهت تحقق حق و عدالت میان مردم کوشش‌ها کرد. ویژگی‌ها و صفات حضرت همانند پدران بزرگوارش بود که قله‌های شرف و فضیلت را پیموده و بر بلندای کمال و عظمت می‌درخشیدند، ایشان در کثرت دانش و معارف خود یگانه عصر بودند. مورخان می‌گویند که حضرت داناترین مردم به امورد دین و احکام شریعت بودند و تمامی علمای آن روزگار از سرچشمه معرفت ایشان سیراب می‌شدند.
از ویژگی‌های برجسته امام حسن عسکری (ع) آن بود که ایشان عابدترین شخص زمان خود بود و پایبندترین آنان نسبت به اصول دینی بودند. بندگی خداوند را بر هر کاری مقدم می‌دانستند، بردبارترین و خوددارترین مردم بودند، بدی را با نیکی و گذشت پاسخ می‌دادند، بخشنده‌ترین مردمان بودند و بیش از همگان در پی دلجویی و کمک مادی و معنوری به فقیران و درماندگان بودند و نقشی مهم در بهبود زندگی آنان ایفاء می‌کردند، در بسیاری از مناطق اسلامی، وکلای تام الاختیاری نصب کرده و به آنان دستور داده بودند که حقوق شرعیه را که از شیعیان دریافت می‌کنند در راه بهسازی معیشت فقرا خرج کنند، لیکن در همان حال ایشان زندگی فقیرانه‌ای داشتند و بدون کمترین توجهی به جلوه‌های فریبنده دنیا مانند پدران خود از متاع‌های زودگذر دنیا روی گردانده به خداوند و خانه آخرت توجه کرده بودند.
راویان و تاریخ نویسان نقل می‌کنند که همه مردم آن روزگار در تکریم و بزرگداشت امام می‌کوشیدند و او را بر تمام علویان و عباسیان مقدم می‌داشتند و به فضیلت و بزرگواری ایشان معترف بودند. هنگامی که حضرت وارد دربار خلیفه عباسی می‌شد وضیع و شریف، کشوری و لشکری، دوست و دشمن برای ایشان به پا می‌خواستند و ایشان را ارج می‌نهادند. وزیران، دبیران، فرماندهان سپاه و تمامی اعضای دولت و دستگاه‌های حکومت به دیده احترام به ایشان می‌نگریستند و در تجلیل ایشان کوشا بودند.
کتاب حاضر زندگانی آن حضرت را در چندین بخش به مخاطب ارائه می‌دهد.

فهرست مطالب؛
– تولد و شکوفایی
– امام از چشم دیگران
– نامه های امام
– سخنانی از نور
– در آستان قرآن
– احادیث و فقه امام
– اصحاب امام و راویان حدیث ایشان
– دوران امام
– نظام مرجعیت
– حلفای معاصر امام
– پرواز تا بر دوست
و … .

زندگانی امام حسن عسکری (ع) نسخه اندروید

مشخصات نرم افزار؛
ناشر: مرکز تحقیقات رایانه‌ای قائمیه اصفهان
زندگانی امام حسن عسکری (ع) – اندروید

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=5508