کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب زن چیست، مرد کیست؟

۲۸ مهر ۱۳۹۲
بدون نظر

فصل اول: مغز زن و مرد
موضوع تفاوت‌های اساسی سیستم مغزی دو جنس مرد و زن، کاملا مشهود و بارز است. شاید شما هم مایلید بدانید نظریه این کتاب بر چه پایه‌ای استوار است است. در این کتاب آمده است:
سیستم مغزی زنان عمدتا به موضوع همدلی و همدردی، به شدت حساس است. سیستم مغزی مردان عمدتا نسبت به درک و ساخت نظام و سیستم، بسیار حساس است. امیدوارم در پایان این کتاب بتوانیم شما را نیز قانع کنم که این نظریه، صحیح است و از آن حمایت کنید. ولی مطمئنم که عده‌ای از خوانندگان، با مطالعه حتی اولین صفحه از این کتاب، کمی هوشیار می‌شوند و احساس خطر می‌کنند. آیا این نظریه، برای آن دسته افرادی که از تفاوت‌های موجود و تمایزاتی که در جوامع، میان زن و مرد قائل می‌شوند، شکایت دارند، مفید خواهد بود؟
نگرانی و اضطراب عده‌ای از خوانندگان تا زمانی که قانع شوند که این فرضیه، می‌تواند به تدریج مورد استفاده قرار بگیرد، رفع نخواهد شد. همچنین تصور می‌کنم بعضی از خوانندگان با اشتیاق، نیمی از راه را با من همراه خواهند شد تا بفهمند این عقیده نهی شده، در خصوص تفاوت اساسی در سیستم مغزی زن و مرد، به کجا می‌انجامد. با این حال زمانی که علت نهایی چنین تفاوت‌های جنسی را کشف کردیم، این خوانندگان ممکن است چنین دریابند که بهتر بود پیگیر این قضیه نمی‌شدند، چرا که به مسائلی خواهند رسید که اصلا مایل نیستند در آن موارد، حقیقت را بپذیرند. عده‌ای ممکن است امیدوار باشند که این تفاوت‌های جنسی، فقط در تجربه کسب شده است ولی اگر بفهمند که این تفاوت‌ها در واقع واکنش عوامل بیولوژیکی ذاتی است چطور؟!
علاوه بر این، اگر تفاوت‌های اساسی جنسی در سیستم مغزی، وجود داشته باشد، آیا این تفاوت‌ها قابل تغییرند و یا این که این تفاوت‌ها قابل تحسین هستند، یا این که بایستی از آنها ترسید؟ یک چنین مقوله‌هایی را کشف کرده‌ام که در فصل‌های بعد به آن خواهیم پرداخت.

کتاب «زن چیست، مرد کیست» در ۱۲ فصل جمع‌آوری شده است؛
– مغز زن و مرد
– معرفی دختر و پسر
– معنای حس همدلی و خواص آن
– مفهوم سازماندهی
– فرهنگ
– زیست شناسی
– رشد و تحول مغز زن و مرد
و … .

زن چیست مرد کیست؟

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: نامشخص
تعداد صفحات: ۱۱۵ صفحه
لینک دانلود مستقیم
لینک دانلود کمکی: دریافت فایل

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=4230