کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب متد تصویرگری تلویزیون

5 بهمن 1393
بدون نظر

همان طوری که از عنوان این کتاب، معلوم است کتاب «متد تصویرگری تلویزیون» به کار تصویرگر در تلویزیون می‌پردازد. حالا دیگر تردیدی نمانده است که این متدی است مخصوص به خود، یعنی مخصوص به تلویزیون و مشکلات مربوط به آن نمی‌تواند با مشکلات همانندش در سینما قیاس شود. عموما از کارآموز تصویرگری در تلویزیون انتظار می‌رود که در حداقل مدت عضوی قابل استفاده در گروه گردانندگان دوربین بشود و چنین انتظاری متاسفانه معمولا منتج به آموزشی شتاب زده و ناکامل می‌گردد. در اینکه نیازی به کتابی راهنما وجود دارد که بشود تازه واردان به این حرفه را به آنان ارجاع کرد، تصویرگران مجرب دیگری نیز با من اشتراک نظر دارند. نوشتن این کتاب کوششی است در راه تهیه پاسخی به آن نیاز.
از آنجایی که درباره تلویزیون کتب فراوانی موجود نمی‌باشد، اضافه شدن یک کتاب هم خود رویدادی قابل توجه است. بخصوص آنکه تعداد کتبی که نوشته کسانی باشد که هنگام نوشتن آنها بکار عملی در تلویزیون اشتغال داشته باشند، از تعداد انگشتان دست هم تجاوز نمی‌کند. مضافا آنکه در چنان کتاب‌هایی تا آنجا که دیده شده است مطالب بسیار وسیعی از قبیل کارگردانی، برنامه ریزی، نور، صدا، گریم ترکیب و حتی مطالبی بیشتر را در مجله‌ای گنجانیده‌اند.
خصوصیت ویژه این کتاب این است که در آن به تفصیل فقط به امری از امور تلویزیون پرداخته شده است و این کار می‌تواند به سهولت الهام دهنده سایر متخصصان در اضافه کردن سهمشان به مطالب مدون موجود باشد.
این کتاب در هرکجا که خوانده و فراگرفته شود به ارتقای سطح تصویرگری در تلویزیون کمک خواهد و امید من آن است که این کار در سطحی جهانی انجام گیرد.

متد تصویرگری تلویزیون

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: پیتر جونز
تعداد صفحات: ۳۵۰ صفحه
دانلود کتاب متد تصویرگری تلویزیون

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=5408