کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب زیبایی‌های ریاضی

9 تیر 1392
۲ نظر

علم ریاضیات یک علم پرطرفدار و از علوم عقلی می‌باشد، در این علم شخص ریاضی دان به کمک معادلات گوناگون اعداد را به محاسبه کرده و مسأله‌ای را به کمک آن حل می‌کنند، دانستن علم ریاضی نیاز به هوش و حافظه فراوانی دارد از این جهت به آن «ریاضی» یعنی سخت می‌گویند.
کتاب حاضر شامل چند ترفند و معادلات جالب ریاضی می‌باشد؛ برای نمونه اعدادی که از ضرب آنها با ۹ عدد هشت به دست می‌آید، یا آشنایی با اعدادی که صدها صفر دارند از زیبایی‌های علم ریاضیات است که در این کتاب به آن اشاره شده است. (بیشتر…)

دانلود کتاب زیبایی‌های ریاضی

دانلود کتاب مبانی علوم ریاضی

15 فروردین 1392
بدون نظر

ریاضیات نوعی زبان علمی است. مهندسان، فیزیکدانان، و سایر دانشمندان، همگی از ریاضیات در کارهایشان استفاده می کنند. سایر کارشناسان که به مطالعه اعداد، کمیت ها، شکل ‌ها و فضا به شکل محض علاقه دارند، ریاضیات محض (غیرکاربردی) را به کار می گیرند. نظریه اعداد که شامل مطالعه کل اعداد و نحوه عمل آنهاست، نمونه ای از شاخه‌ های ریاضیات محض به شمار می آید. در دنیای جدید، ریاضیات یکی از عناصر کلیدی علوم الکترونیک و رایانه به شمار می ‌آید. مبانی علوم ریاضی یکی از دروس مهم دانشگاهی در رشته های مختلف علوم پایه و فنی مهندسی می باشد که این کتاب در جهت رفع مشکلات آموزشی دانشجویان توسط دانشگاه پیام نور تالیف گردیده است. این کتاب یکی از کاملترین کتابهای مبانی علوم ریاضی بوده که تا کنون تالیف گردیده است. (بیشتر…)

دانلود کتاب مبانی علوم ریاضی