کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب فن و هنر عکاسی

5 آذر 1394
بدون نظر

سال‌های سال پیش حتی قبل از آنکه عکاسی اختراع و تصویر ثبت شود، اساس آن یعنی جعبه تاریک وجود داشت و مورد استفاده قرار می‌گرفت این وسیله ساده را ابن هیثم، دانشمند مسلمان در قرن پنجم هجری (یازدهم میلادی) برای مشاهده کسوف به کار برده بود و نقاشان ایتالیایی از قرن شانزدهم میلادی آن را برای طراحی دقیق منظره‌ها و ملاحظه دورنمایی صحیح به کار می‌بردند. سیاه شدن املاح نقره در اثر تابش نور نیز از طرف برخی داشنمندان از جمله «شولتسه» آلمانی از سال ۱۷۲۷ مورد مطالعه قرار گرفته بود. در سال ۱۸۰۲ «وج وود» انگلیسی بر روی سطح‌های حساس شده با نیترات نقره نقش‌های شفافی به دست آورد. (بیشتر…)

دانلود کتاب فن و هنر عکاسی

دانلود کتاب عکاسی مفهومی

5 مهر 1392
بدون نظر

عکس مفهومی یا Conceptual به عکسی گفته می‌شود که هدف عکاس از آن، معمولا بیان مفهومی خاص با کمک عناصر تصویر است. عکس مفهومی باید بیننده را به تفکر وادار کند. هر نوع عکسی از سبک‌های مختلف عکاسی، در صورت القای مفهومی خاص به بیننده در دسته «عکس‌های مفهومی» نیز قرار می‌گیرند.
عکاسی وقتی که با خلاقیت و رگه‌هایی از طنز همراه شود می‌تواند جذاب‌تر و الهام بخش‌تر شود. این عکس‌ها باید برای تمام عکاسان تیزبینی که سعی در گرفتن عکس‌های استثنائی دارند، با ارزش باشد. عکاسان این عکس‌های برجسته را با تمام تلاش، تخیل و خلاقیتشان گرفته‌اند تا به ما فرصت دیدن شگفتی‌های عکاسی را از چشمان خلاقانه شان بدهند.
در این کتاب مجموعه‌ای عکس‌های مفهومی به همراه توضیحاتی در مورد آن، ارائه می‌شود. (بیشتر…)

دانلود کتاب عکاسی مفهومی

آشنایی با حرفه عکاسی

11 شهریور 1392
بدون نظر

ماهیت کار
عکاسان، تصویرهایی را تولید و حفظ می‌کنند که منظره‌ای را به تصویر می‌کشد، داستانی را بازگو می‌کند یا حادثه‌ای را ثبت می‌کند. برای خلق عکس‌هایی با کیفیت تجاری، عکاسان باید تخصص فنی و خلاقیت را با هم داشته باشند. ایجاد یک تصویر موفق نیاز به انتخاب و ارائه سوژه‌ای با توانایی تأثیرگذاری خاص و انتخاب تجهیزات مناسب دارد. به عنوان مثال؛ عکاسان ممکن است با نورپردازی ظاهر یک سوژه را تقویت کنند و یا با تار کردن پس زمینه توجه بیننده را به جنبه خاصی از تصویر معطوف کنند.
امروزه،‌ بسیاری از دوربین‌های عکاسی شرایطی مانند سرعت دیافراگم و بازی دریچه نور را خود بخود تنظیم می‌کنند. آنها همچنین به عکاس اجازه می‌دهند تا این تنظیم‌ها را بصورت دستی انجام دهد تا بتواند به خلاقیت و کنترل فنی بالاتری بر روی فرایند تصویر برداری دست یابد. علاوه بر دوربین‌های خودکار و دستی، عکاسان از مجموعه‌ای از فیلم‌ها، عدسی‌ها، و تجهیزات از فیلترها، سه پایه‌ها و فلاش‌ها گرفته تا وسائل نورپردازی خاص استفاده می‌کنند. (بیشتر…)

آشنایی با حرفه عکاسی

دانلود مجله آموزش عکاسی

18 اردیبهشت 1392
۲ نظر

در این کتاب تمامی نکات و اصول عکاسی بصورت‌های مختلف توضیح داده شده است و می‌تواند برای تمامی عکاسان مفید واقع شود. در واقع عکاسی در لغت به معنای فن عکاسی و عکس‌برداری است و همچنین به عمل و شغل عکاس نیز گفته می‌شود. این هنر در اکثر زبان‌ های جهان فتوگرافی (به انگلیسی: Photography) خوانده می‌شود که ترکیبی از دو کلمه یونانی فتو به معنی نور و گرافی به معنی ثبت یا نگارش است.
بنابراین، فتوگرافی به معنای نقش کردن با نور است. (بیشتر…)

دانلود مجله آموزش عکاسی