کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب آسیب های اجتماعی

۵ بهمن ۱۳۹۱
بدون نظر

مهمترین آسیب هایی که هر جامعه ای را در طول تاریخ خود با چالش های بسیار اجتماعی روبرو کرده، شراب، مواد مخدر، موسیقی های ناهنجار، رقص های گناه آلود و قمارهای خانمان برانداز است. بدیهی است برای به سامان رساندن اخلاق جمعی و فردی، شناخت آسیب ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین هر فردی برای در امان ماندن از گزند هرگونه آسیبی ناچار است آن ها را بشناسد.
البته همانگونه که پزشکان با شناخت بیماری ها، به بیماری آلوده نمی گردند و بیماران را درمان می نمایند، بر عالمان دین و اولیای امور دینی است که همگی مفاسد، تباهی ها و گناهان را مورد شناسایی قرار دهند و به آسیب شناسی اخلاق فردی و جمعی اهتمام ورزند. کتاب حاضر، رسالت گفته شده را بر عهده دارد. این کتاب، محصول دوران نوجوانی نگارنده می باشد و در سال ۱۳۴۳ شمسی به نگارش در آمده است.
شناسایی انواع آسیب های عمده ای که اخلاق فردی و جمعی هر جامعه ای را تهدید می کند؛ مانند شراب، مواد مخدر، موسیقی، رقص و قمار، با تأکید بر ضرورت شناخت تباهی ها برای عالمان و متولیان امور دینی. همچنین توضیح اجمالی و متناسب اینگونه مفاسد نسبت به اصل و خصوصیت ها و آثار هر یک از آن به ضرورت طرح می گردد.

آسیب های اجتماعی

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: آیت الله نکونام
تعداد صفحات: ۴۹ صفحه
دانلود کتاب آسیب های اجتماعی

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=190