کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب بینش انسان

12 آبان 1392
بدون نظر

انسان که پیچیده‌ترین مخلوق الهی است. او وجودی به عظمت و گستردگی جهان هستی دارد، اما در صورتی که از کسب آگاهی و معرفت نسبت به خود و جهان هستی غفلت ورزد و به درک این عظمت دست نیابد نه تنها رشد و ارتقایی نخواهد داشت، بلکه اشرف مخلوقات هم نخواهد بود و به قرب الهی نخواهد رسید و همواره در گرفتاری و سردرگمی به سر خواهد برد.
بسیاری از مشکلات انسان، نسبت مستقیمی با طرز نگرش او به هستی دارد، زیرا در صورتی که نگاه وی منطبق بر حقیقت نباشد و او در ناآگاهی از قوانین هستی به قضاوت درباره خوادث و وقایع بپردازد، به تضادهای درونی و بیرونی می‌رسد و نه تنها به لحاظ اعتقادی سست می‌شود و خود را در جهان هستی سرگردان و بی‌پناه می‌بیند، بلکه در اثر فشارهای روانی حاصل از آن، به بیماری‌های متعددی نیز دچار خواهد شد. در این صورت، او زندگی خود را در حال کشمکش با این عوارض سپری می‌کند و از این فرصت گران‌بهای عمر بهره کمتری خواهد برد و رسالت خویش را به انجام نخواهد رساند.
براساس این حقیقت، یکی از ضروری‌ترین وظایف انسان، کشف حقایق جهان هستی و بازیابی قوانین آن است. بنابراین امر مهم، در کتاب حاضر برخی از مهمترین اصول و قوانین موردنظر که حاصل شناسایی نگارنده است، ارائه می‌شود تا بستری برای توجه و تفکر بهتر و مطالعه و بررسی بیشتر فراهم آید.

بینش انسان

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: محمدعلی طاهری
تعداد صفحات: ۱۱۷ صفحه
دانلود کتاب بینش انسان

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=4295