کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب جنگ تمدن‌ها

7 خرداد 1392
۲ نظر

ساموئل هانتینگتون، استاد برجسته کرسی «حکومت» و مدیر مؤسسه مطالعات استراتژیک دانشگاه هاوارد آمریکا است و سابقا رئیس جامعه علوم سیاسی آمریکا و از مؤسسان مجله سیاست خارجی بوده است.
شهرت جهانی او بیشتر بخاطر نظریه «برخورد تمدن‌ها»ی اوست، اما مقاله حاضر به این نظریه نمی‌پردازد بلکه موضوع آن کتابی از این نظریه پرداز آمریکایی است که براندازان و تجدیدنظر طلبان و یا به تعبیر خودش «اصلاح طلبان» آن را کتاب مقدس خود می‌دانند؛ کتابی که چهره حقیقی هانتینگتون را هر چه بیشتر نمایان می‌کند. او در پس چهره علمی، فعالیت‌های سیاسی خود را همراه با «هنری کیسینجر»، «برژینسکی» و «استالی هافمن» در شورای روابط خارجی آمریکا آغاز کرد که اصلی‌ترین نهاد رهبری سیاست خارجی آمریکا است. او همچنین سمت‌های سیاسی، امنیتی و اطلاعاتی متعددی را از سال ۱۹۶۹ تاکنون عهده دار بوده است. این مقام ارشد آمریکایی، ایران را کشوری اقتدارگرا و غیردموکراتیک معرفی می‌کند که مانند سایر کشورهای این چنینی باید شیوه حکومت آن تغییر یابد و به سمت دموکراسی شدن و لیبرال‌گرایی گام بردارد، لذا در کتاب خود به نام Third Wave (موج سوم) به ارائه دستورالعمل‌هایی برای سرنگونی و یا تغییر شکل چنین حکومت‌هایی می‌پردازد!

جنگ تمدن‌ها

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: ساموئل هانتینگتون
تعداد صفحات: ۱۱ صفحه
دانلود کتاب جنگ تمدن‌ها

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=2147
  • نظم نوین جهانی بر پایه حقوق ملیتی و قومی نه به صورت پان بلکه به صورت پذریفتن حقوق تمامی ملتها و تعغیر در ساختار فرهنگ جوامع بر اساس گوناونی میباشد .

  • ایشون یکی از بر جسته ترین دانشمندان در حوضه سیاست هستند که با برخورد تمدن ها در واقه جنگی در جهان سیاست به راه انداختند توصیه میکنم حتما بخونید چون حرف های خیلی جالب رو زدند .با تشکر از نویسنده سایت