کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب قدرت، در درون ماست

10 اسفند 1391
۶ نظر

انسان همان موجودی است که میلیاردها رمز و راز وجودش، از آغاز تاریخ تاکنون ذهن اندیشمندان و عالمان را به خود مشغول داشته و خواهد داشت. دانشمندان و متفکران در این سالیان دراز، هرکدام به نوبه خود به گوشه ای از عجایب این خلقت پیچیده و شگفت انگیز پی برده اند اما این نظرات گوناگون هرکدام به فراخور موضوع خود و دانش مطرح کننده اش نکات مثبت و منفی منحصر به فردی دارند.
البته در طول تاریخ همواره این بخش های مثبت نظرات بوده اند که زمینه بلوغ و رشد فزاینده تر را نوید می دادند. بر همین اساس، کتاب حاضر بیان کننده نظرات و پیشنهادات شخصی است که با کندوکاو خویش و عمل به یافته های این تلاش توانسته است پاره ای از مشکلات خود را مرتفع نماید.
او در پی درمیان گذاردن این نظرات با دیگر همنوعانش بر پایه همان عامل پیشرفت علم، یعنی توجه به افکار سایرین و برداشت نکات مثبت آن ها و ادامه توسعه جامعه انسانی برآمده است، این کتاب بیان کننده نظرات و افکار خانم «لوئیس ال هی»، از معتقدین به علم روان است.
عمده ترین مبحث مستقل کتاب طرح نیرویی به نام قدرت درون است که نویسنده ادعاء می کند با تأسّی به آن، می توان هرگونه مانعی را از سر راه برداشت! این نظریه بحث جدیدی نیست بطوریکه مثلا در اسلام مبحث گسترده هدایت عامه دقیقا وجود یک نیروی شگفت انگیز درون هر مخلوقی را مطرح می کند و می گوید که این نیرو عامل حرکت موجودات به سوی هدفی معین است. البته نویسنده، با ترکیب دیدگاه های متفاوت از جمله فلسفه کلّیت، بحث بازگشت به خویشتن، حوزه واحد و مباحثی این چنینی، به تسهیل فهم نظریه هدایت عامه به شکل غیرمستقیم اقدام کرده است.
باید دقت کرد در ورای ظاهر بسیار ساده این کتاب، نکات مفهومی بسیار مهم فلسفی و علمی وجود دارد که دقت به استخراج آن ها می تواند به فهم واقعی این نوشته، کمک شایانی نماید.
این اثر شاید بتواند زمینه ای مقدماتی در آشنایی با بهداشت روانی محسوب گردد. اما بهداشت روانی چیست؟! بهداشت روانی یعنی تأمین و حفظ سلامتی روانی فرد و اجتماع به نحوی که فرد بتواند فعالیت های روزمره خود را به خوبی انجام داده و با افراد خانواده و محیط خود ارتباط مناسب برقرار کند و دارای رفتاری به هنجار باشد. به عبارت تخصصی تر بهداشت روانی عبارت است از مجموعه عواملی که در پیشگیری از ایجاد و یا پیشرفت روند وخامت اختلالات شناختی، احساسی و رفتاری در انسان نقش موثر دارند … .

قدرت درون ماست

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: لوئیس ال هی
تعداد صفحات: ۲۶۸ صفحه
دانلود کتاب قدرت، در درون ماست

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=906
 • بسیار عالی و فوق العاده بود.ممنون از شما و کتابهای خوبتان

 • فووووووووووووووووووووق العاده.سپاسw

 • باعرض سلام خدمت مدیرت محترم…
  سپاسگزارم از اینکه این کتاب زیبا رو برای دانلود گذاشتید…
  ارزوی موفقعیت برای شما….

 • با سلام یک تشکر ویژه دارم بابت برنامه عالیه به روز و هم چنین کتاب های ارزشمندروانشناسی

 • خییییلی عالی

 • سلام خدمت شما دوست عزیز
  از شما به خاطر کتاب های با ارزشی که برای دانلود می ذارید، واقعاً ممنون و سپاسگزارم.

  موفق و مؤید باشید