کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب تاریخ وهابیان

10 اردیبهشت 1393
یک نظر

مقدمۀ مترجم؛
پایه‌گذار مکتب وهابیت، «محمدبن عبدالوهاب» در شهر «عیینه» از سرزمین نجد واقع در عربستان سعودی، متولد شد.
علوم تفسیر، حدیث، عقاید و فقه را بر اساس مذهب احمد حنبل در خدمت پدرش فرا گرفت. آنگاه برای ادامه تحصیل به مکه و سپس به مدینه مسافرت کرد و در همانجا بود که زبان به انتقاد گشود که چرا مسلمانان به زیارت قبر پیامبر (ص) می‌روند و از آن حضرت شفاعت می‌جویند؟! سپس به نجد بازگشت و از آنجا راهی بصره و دمشق شد. مدتی بعد به «حریمله» از قلمرو نجد رفت که پدرش به آنجا منتقل شده بود.
وی در آنجا نیز اعمال و رفتار مسلمانان را مورد انتقاد قرار داد و تحت تأثیر افکار «ابن تیمیه» و «ابن قیم جوزیه» با زیارت قبور، تعمیر قبور، توسل، شفاعت و ساختن گنبد و بارگاه بر فراز قبور پیامبران و صالحان به شدت مخالفت ورزید.
برادرش «شیخ سلیمان بن عبدالوهاب» با صلابت بی‌نظیری در برابر افکار انحرافی او ایستاد و دو کتاب ارزشمند به نام‌های «الصواعق المحرقه الإلهیه فی الرد علی الوهابیّه» و «فصل الخطاب فی الرّد علی محمد بن عبدالوهاب» در رد وی نوشت. (بیشتر…)

دانلود کتاب تاریخ وهابیان

دانلود کتاب وهابیت از منظر عقل و شرع

10 تیر 1392
۲ نظر

وهابیت از منظر عقل و شرع، کتابی است جامع در شناخت فرقه وهابیت که از پیدایش آن، آغاز و به بیان اعتقادات و تاریخ آنان پرداخته است. این کتاب در بخشی از خود دیدگاه عالمان و مراجع شیعه را درباره این گروه جای داده و در فصلی دیگر برخی از جنبش‌های و جنایات آنان در جهان اسلام را به بیان نشسته است. (بیشتر…)

دانلود کتاب وهابیت از منظر عقل و شرع